Note, czyli artykuły na Facebooku

Efektem tak dynamicznego i permanentnego rozwoju tej platformy, są rozwiązania, dzięki którym nadawcy i odbiorcy mogą się komunikować ze sobą w najróżniejszy sposób. Jeśli komuś znudziła się dobrze znana formuła wpisu na ścianie (wall), to może się zrealizować w notatkach (Note).

Social Media Start(1)
16 05-2016
Note, czyli artykuły na Facebooku

Można odnieść wrażenie, że Facebook ma ciągoty monopolistyczne 😉 Efektem tak dynamicznego i permanentnego rozwoju tej platformy, są rozwiązania, dzięki którym nadawcy i odbiorcy mogą się komunikować ze sobą w najróżniejszy sposób. Jeśli komuś znudziła się dobrze znana formuła wpisu na ścianie (wall), to może się zrealizować w notatkach (Note).


Dla nas notatki to raczej w swej formie eleganckie artykuły, które po wyświetleniu zajmują większą część ekranu. Do tego mamy zdjęcie przewodnie (cover) i możliwość edycji tekstu, czego brakuje w zwykłych wpisach. Tekst można także uzupełnić zdjęciami, czyli ewidentnie artykuły prasowe czy online były tutaj inspiracją.

Notatki podobają nam się i chętnie z nich korzystamy. Nie widzimy ich jednak zbyt dużo na polskich fan stronach. Być może dlatego, że wymagają nieco więcej zaangażowania. Tekst powinien mieć już swoją długość i strukturę. To ciekawe rozwiązanie dla autorów i twórców, którzy nie chcą zakładać blogów lub stron www, a wyłącznie oprzeć się o Facebooka.

Notatkę, jak każdą treść na wallu można udostępniać dalej (share), lajkować i komentować. Dodatkowo gromadzą się na fan stronie w jednym miejscu, podobnie jak wydarzenia (event), zdjęcia czy wideo. Wejście do notatek jest na pasku pod zdjęciem głównym na fan stronie (cover photo).

Jak zrobić notatkę?

 1. Wybierz opcję „Publishing Tools” w menu fan strony, którą zarządzasz.
 2. Następnie naciśnij guzik „Create”
 3. Z menu „Create” wybierz „Note”
 4. Pojawi się czysta notatka do uzupełnienia: zdjęcie w nagłówku i tekst.
 5. Notatka sama się zapisuje.
 6. Wybierz polecenie na dole notatki: Publikuj!

Note_1 Note_2 Note_3

Note_4

Powiązany artykuł

 • SOCIAL MEDIA: copywriting, photo & video
  05 11-2017
  SOCIAL MEDIA: copywriting, photo & video

  2 SZKOLENIA W 1 DZIEŃ: SOCIAL MEDIA COPYWRITING, PHOTO & VIDEO 12 grudnia 2017, Warszawa Wiemy, że jesteś zapracowany, dlatego zaprojektowaliśmy dla Ciebie dwa MEGA praktyczne szkolenia… jednego dnia! Udział w każdym z nich pozwoli Ci zwiększyć skuteczność marketingu w...

  Czytaj więcej...
 • Szkolenie: LINKEDIN DLA BIZNESU / 28.09.2017
  11 09-2017
  Szkolenie: LINKEDIN DLA BIZNESU / 28.09.2017

  Szkolenie: LINKEDIN DLA BIZNESU 28 września 2017, Warszawa Ponad 1300 przeszkolonych przedsiębiorców nie może się mylić! Jeśli chcesz rozwinąć swoją firmę, dzięki marketingowi w mediach społecznościowych, to udział szkoleniu prowadzonym przez praktyków jest dla Ciebie obowiązkowe! Jesienna edycja obfitować będzie w...

  Czytaj więcej...
 • Szkolenie: FACEBOOK DLA BIZNESU / 26.09.2017
  31 07-2017
  Szkolenie: FACEBOOK DLA BIZNESU / 26.09.2017

  Szkolenie: FACEBOOK DLA BIZNESU 26 września 2017, Warszawa Ponad 1300 przeszkolonych przedsiębiorców nie może się mylić! Jeśli chcesz rozwinąć swoją firmę, dzięki marketingowi w mediach społecznościowych, to udział szkoleniu prowadzonym przez praktyków jest dla Ciebie obowiązkowe! Jesienna edycja obfitować będzie...

  Czytaj więcej...

Skomentuj

Twój e-mail nie zostanie opublikowany.