Siła Grup

Chcemy się z Wami podzielić wynikiem eksperymentu, jaki przeprowadziliśmy pod koniec majówki. Naszym celem było sprawdzenie, jak bardzo skuteczne są grupy otwarte i zamknięte na Facebooku. Wniosek jest jeden: SĄ BARDZO SKUTECZNE!

Social Media Start(2)
11 05-2016
Siła Grup

Chcemy się z Wami podzielić wynikiem eksperymentu, jaki przeprowadziliśmy pod koniec majówki. Naszym celem było sprawdzenie, jak bardzo skuteczne są grupy otwarte i zamknięte na Facebooku. Wniosek jest jeden: SĄ BARDZO SKUTECZNE!

Jak przebiegał eksperyment?

 1. Opublikowaliśmy na fan stronie Social Media Cocktail z około 150 fanami recenzję książki autorstwa znanego polskiego blogera Jasona Hunta (kiedyś Kominek) „Social Media Start”. Średni zasięg posta na tej fan stronie to około 180 osób.
 2. Wybraliśmy następnie publiczną grupę „Social Media”, w której jest 22 630 członków i opublikowaliśmy tam ten sam tekst (poprzez udostępnienie/share).

Zobaczcie co się stało:

 • 17 minut po publikacji – zasięg wzrósł do 763 osób
 • 22 minuty po publikacji – zasięg wzrósł do 1 418 osób
 • 1 godzinę po publikacji – zasięg wzrósł do 5 320 osób
 • 2 godziny po publikacji – zasięg wzrósł do 5 946 osób
 • 5 godzin po publikacji – zasięg wzrósł do 7 392 osób
 • stanęło na drugi dzień na 10 202 osobach i koniec.

Z osób, które widziały post, 30 zostało nowymi fanami Social Media Cocktail!

Ćwiczenie powtórzyliśmy na jeszcze jednej grupie, tym razem „Blogerzy brainsztormują”, ponieważ temat także ich dotyczy. Tym razem nie było aż tak dużego odzewu. Statystyki skoczyły symbolicznie. W zamian przybyło kilku nowych fanów, którzy widocznie stwierdzili, że Social Media Cocktail to dla nich coś ciekawego.

Post o książce wyczerpał się na Facebooku. Żył, jak widać, najintensywniej przez kilka godzin. Można go wykorzystać także gdzie indziej, bo na blogu, www, w mailingu czy w innych mediach społecznościowych.

Podsumowując:

 1. Znajdź grupy zamknięte i otwarte na Facebooku, które odpowiadają kontekstowo tym czym się zajmujesz. Poproś o dołączenie do zamkniętych.
 2. Obserwuj to co jest publikowane w danej grupie i jaki jest regulamin. Niektórzy administratorzy (inaczej osoby, które założyły daną grupę i społecznie ją moderują) są bardzo restrykcyjni i jeśli nie trzymasz się zasad, dostajesz wilczy bilet.
 3. Dziel się z grupami wartościowym kontentem i w określonym celu. Dostaniesz mocny strzał za spamowanie, nachalne promowanie czy chamskie zachowanie.
 4. Grupy mają wielką zaletę – członkowie otrzymują powiadomienie o nowym wpisie, dzięki czemu można wygrać duży zasięg (wiele osób zobaczy, że coś opublikowałeś).
 5. Twórz własne grupy, gdzie skupisz wiele osób wokół wybranego zagadnienia. Stań się kreatorem i liderem. Publikuj wartościowo, udzielaj się, komentuj. Zbudujesz w ten sposób niesamowitą publiczność, która może stać się Twoją przyszłą klientelą. Postaw na wiarygodność i użyteczność. To procentuje!

Powiązany artykuł

 • SOCIAL MEDIA: copywriting, photo & video
  05 11-2017
  SOCIAL MEDIA: copywriting, photo & video

  2 SZKOLENIA W 1 DZIEŃ: SOCIAL MEDIA COPYWRITING, PHOTO & VIDEO 12 grudnia 2017, Warszawa Wiemy, że jesteś zapracowany, dlatego zaprojektowaliśmy dla Ciebie dwa MEGA praktyczne szkolenia… jednego dnia! Udział w każdym z nich pozwoli Ci zwiększyć skuteczność marketingu w...

  Czytaj więcej...
 • Szkolenie: LINKEDIN DLA BIZNESU / 28.09.2017
  11 09-2017
  Szkolenie: LINKEDIN DLA BIZNESU / 28.09.2017

  Szkolenie: LINKEDIN DLA BIZNESU 28 września 2017, Warszawa Ponad 1300 przeszkolonych przedsiębiorców nie może się mylić! Jeśli chcesz rozwinąć swoją firmę, dzięki marketingowi w mediach społecznościowych, to udział szkoleniu prowadzonym przez praktyków jest dla Ciebie obowiązkowe! Jesienna edycja obfitować będzie w...

  Czytaj więcej...
 • Szkolenie: FACEBOOK DLA BIZNESU / 26.09.2017
  31 07-2017
  Szkolenie: FACEBOOK DLA BIZNESU / 26.09.2017

  Szkolenie: FACEBOOK DLA BIZNESU 26 września 2017, Warszawa Ponad 1300 przeszkolonych przedsiębiorców nie może się mylić! Jeśli chcesz rozwinąć swoją firmę, dzięki marketingowi w mediach społecznościowych, to udział szkoleniu prowadzonym przez praktyków jest dla Ciebie obowiązkowe! Jesienna edycja obfitować będzie...

  Czytaj więcej...

Skomentuj

Twój e-mail nie zostanie opublikowany.